Դիմումների հայտագրում․ «Այրիների տնտեսական զորակցման ծրագիր»
«Ազնավուր» հիմնադրամը սկսում է «Այրիների տնտեսական զորակցման ծրագրի» երկրորդ փուլի հայտագրումը
Ծրագիրը հնարավորություն կտա շահառուներին զարգացնել ձեռնարկատիրական հմտությունները և կտրամադրի նպատակային ֆինանսական օժանդակություն՝ հիմնելու կամ ընդլայնելու սեփական ձեռնարկությունն ու այդպիսով ապահովելու ընտանիքի բարեկեցությունը:
Ծրագրին կարող են մասնակցել ինչպես սկսնակ, այնպես էլ փորձառու կին ձեռներեցներ։
Դրամաշնորհի տրամադրման հիմնական նախապայման է հանդիսանում բիզնես նախագծում սեփական ներդրման առկայությունը։ Սեփական ներդրման չափը պետք է կազմի նախագծի ընդհանուր բյուջեի առնվազն 10%-ը: Սեփական ներդրում չեն կարող համարվել նախքան ծրագրի մեկնարկը իրականացված ծախսերը։
Դրամաշնորհը տրվում է իրավաբանական անձանց։ Եթե դիմորդը չունի իրավաբանական անձի կարգավիճակ, ապա ծրագրի շահառու դառնալու դեպքում նա պետք է գրանցի Ա/Ձ կամ ՍՊԸ Հայաստանի Հանրապետության օրենքով սահմանված կարգով՝ նախքան դրամաշնորհի պայմանագրի կնքումը։ Դրամաշնորհային ծրագրի շրջանակներում կֆինանսավորվեն միայն վավեր ծախսերը։
Ծրագիրը նախատեսված չէ գյուղատնտեսական նախագծերի համար։
Հայտատուի անձնագրի և սոցիալական քարտի կամ նույնականացման քարտի պատճեն
Այրու կարգավիճակը հաստատող փաստաթուղթ (ամուսնու մահվան վկայական)
Իրավաբանական անձի գրանցման վկայական (առկայության դեպքում)
Երեխաների ծննդյան վկայականների պատճեններ (առկայության դեպքում)
Ֆինանսական ցուցիչների ապացույցներ (հայտատուի կամ ԱՁ-ի / ՍՊԸ-ի բանկային հաշվի քաղվածք վերջին 6 ամիսների համար)